Kuchnia z salonem 12


Od kilku lat deweloperzy proponują mieszkania w których kuchnia jest przedłużeniem salonu. Brak ściany rozdzielającej kuchnio-salon dodaje mieszkaniu powietrza, powiększa przestrzeń, sprzyja kontaktom rodzinnym i towarzyskim. Kuchnia nie izoluje, ale zapewnia komfort wspólnego gotowania i rozrywki. Niemniej połączenie dwóch pomieszczeń o skrajnie różnym przeznaczeniu wymaga od nas szczególnej uwagi przy komponowaniu ich wyposarzenia.

Pamiętajmy o zapachach.

Produktem ubocznym przygotowywanych potraw są zapachy oraz para wodna. Jeżeli gotowanie przebiega po naszej myśli zapachy są przyjemne, ale bywają wypadki. Przypalone mleko lub gotowana kapusta mogą zepsuć atmosferę kuchni i jednocześnie zespolonego z nią salonu. Ponadto podczas gotowania generujemy parę wodną, która przy  unosić drobinki tłuszczu. Projektując kuchni-salon musimy zadbać aby salon w jak najmniejszym stopniu odczuwał sąsiedztwo kuchni. Sposobem jest zastosowanie bardzo wydajnego oraz cichego wyciągu kuchennego. Na wentylacji w kuchnio-salonie nie należy oszczędzać. Wydajność jest oczywista, a cisza … o cichych urządzeniach AGD piszemy poniżej.

Ciche dni dla AGD w kuchni.

Kuchnia połączona z salonem sprawia, że hałasy generowane przez sprzęt kuchenny będzie bezkolizyjnie słyszany w salonie. Odpoczywając wieczorem na kanapie nie chcemy słuchać głośnego bulgotu zmywarki do naczyń. Najmniej pożądany przy rozmowie z dzieckiem będzie hałas generowany przez wyciąg kuchenny. Głośna lodówka może zaskoczyć naszych gości w salonie. Ciche działanie urządzeń kuchennych jest więc niezwykle ważne.

Co na widelcu to w salonie.

Kuchnio-salon jest zdecydowanie bardziej wymagający dekoracyjnie od kuchni tradycyjnej. Połączenie sprawia, że estetyka kuchni wpływa na estetykę salonu. Salon jest miejscem gościnnym, reprezentacyjnym, świadczącym o naszym guście. Połączenie kuchni z salonem rozszerza perspektywę na oba pomieszczenia. Montując płytki w kuchni montujemy je w rzeczywistości również w salonie. Salon z płytkami na ścianie może nie budzić entuzjazmu

Pojednanie wody z sofą.

Ideałem byłyby takie fototapety do kuchni od agatonstudio.pl z motywem nawiązującym do dekoracji znajdujących się przy telewizorze. Dekoracje mogą być umocowane w całkowicie różnych stylach, jednak podobnej kolorystyce lub różnej kolorystyce, ale podobny stylu. Prawdopodobnie najlepszym zestawieniem jest popularna od jakiegoś czasu kolorystyka ONE COLOR. Tło dekoracji w jednolitym kolorze i jeden element odznaczający się kolorystycznie element. Paryż w odcieniach sepii i jedynie wieża Eiffla w odmiennej kolorystyce czerwieni, zielonego, żółtego, lila róż, pomarańczowego – jednym słowem dowolnego koloru pasującego do naszego wnętrza.


Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 thoughts on “Kuchnia z salonem

 • odpowiedz
  Marlena

  „kuchni-salon” dobre i prawdziwe 🙁
  sama mam taką kuchnię z salonem, a jednak uważam, że to doskonały pomysł.
  Wszytsko w domu możemy robić razem. Dzieciaki mam stale na oku choć bawią się w salonie 🙂

  • odpowiedz
   Ania

   a nie przeszkadza Ci hałas?
   ja mam starą zmywarkę i jak z mężem zasiądziemy wieczorkiem przy telewizorze to słyszę bulgotanie i lanie wody 🙂

   • odpowiedz
    Marlena

    staram się włączać zmywarkę około 18 więc do 20 mam po zmywaniu 🙂
    Przyznję Aniu, że to jest chyba najwięskza zmora kuchni z salonem – hałasy.
    Jak będę zmieniała zmywarkę (pewnie za kilka lat 🙂 to na pewno sprawdzę jaka jest głośna.

  • odpowiedz
   admin Autor wpisu

   Panie Ryśku, nie wiem czy można kupić zdjęcie, ale na pewno można zamówić fototapetę na ścianę z tego zdjęcia w sklepie z dekoracjami agaton studio.

     • Rysiek

      Potrzebowałem fototapetę panoramiczną 300 cm szeroką, a wysoką na 80 cm.
      Wyszło mi 360 zł.
      Podobno drukowana ekologicznymi i nie śmierdzącymi farbami – ano zobaczymy 😉
      Dam znać jutro bo wziąłem w opcji priorytetowej wysyłki – 48 godsin

     • Rysiek

      Pani Kasiu, fototapetę już mam.
      Rozwinąłem i śpieszę z informacją, że wygląda doskonale 🙂
      Aż dziw bierze, że w naszej Polsce jeszcze komuś się chce starać.
      Polecam zatem.

 • odpowiedz
  Lena

  Przyznaje, że i ja borykałam się z głośną pracą zmywarki. Zwłaszcza wypuszczanie wody zagłuszało. Oczwyiście salon mam połączomny z kuchnią. Podobnie do Marleny staram się nie zmywać wieczorem. Może to zabrzmi dziwnie, ale jak włącze zmywarkę po powrocie z pracy, to po obiedzie mam czyste naczynia, a do zmywarki ładuje brudne z obiadu i leżą sobie do 16 następnego dnia. Grunt to organizacja 🙂