Strych po remoncie! 3


 

fototapeta-z-wrzosamiMieszkając w domu, nie zawsze wystarcza nam pomieszczeń, by stworzyć wymarzone gniazdo rodzinne. Czasem przydałby się dodatkowy pokój z łazienką czy pomieszczenie rozrywki dla rodziny i znajomych. Jeżeli czujemy, że powinniśmy powiększyć swój metraż-należy koniecznie zaangażować w to nieużywany wcześniej strych! To miejsce, gdzie znajdziemy oryginalne zastosowania dzięki skosom, które są wyjątkowo ciekawym tworem.

Wysoki bądź niski, dodatkowe pomieszczenie zawsze jest potrzebne. Zadbany strych, a tym bardziej zaaranżowany w pokój konkretnych zajęć robi wielkie wrażenie na gościach. Za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie zorganizować stylowy pokój rozrywek, dodatkową sypialnię dla nocujących gości, garderobę czy sale kinową. Ile ludzi, tyle pomysłów, jednak nie można wszystkiego zaaranżować na raz. Należy więc zdecydować się na odpowiednią ilość pomieszczeń w zależności jakim metrażem dysponujemy. Aranżując wnętrze na poddaszu, należy w pierwszej kolejności zapewnić odpowiednio bezpieczne schody. Prowadzące ku górze, mogą wprawiać nas już w dany klimat. Jeżeli jest to pokój rozrywki schody powinny być masywne i z długą nakładką, nowoczesna poręczą oraz ścianą przedstawiającą akcent charakterystycznysprezyna-resor-abstrakcja dla gry,zabawy itp. Wzór optycznie powiększający, abstrakcję czy panoramę miast przedstawiać będą idealnie fototapety ścienne. Zdecydujmy się wiec na ”mocne wejście” !  Na poddaszu, nie jest łatwo urządzić przestrzeń, lecz istnieją pewne ”sztuczki”, które sprawiają, że pomieszczenie może wydawać się optycznie większe mimo niskich skosów. Taki zabieg ułatwią fototapety panoramiczne miasta, powiększająca wnętrze czy abstrakcja. Doceniona została również dekoracja przedstawiająca pole lawendy, naklejona na ścianę tak, by linia horyzontu znajdowała się na linii pomiędzy prostą ścianą, a skosem. W zależności czy jest to duża czy mała powierzchnia, można podjąć krok powiększenia lub stworzenia większej ilości, funkcjonalnych pomieszczeń. Dodatkowy pokój dla rodziny, która przenocuje noc w naszym domu, umieszczony na najwyższym piętrze nie będzie wprawiał gości w zakłopotanie i nie będzie krępował. Dodatkowo, warto urządzić łazienkę, która aranżacyjnie nawiązywałaby do sypialni. Jest to znak, iż służy tylko dla ich potrzeb. Styl, który najbardziej będzie odpowiadał w tym miejscu to nowoczesna lub tradycyjna sypialnia. Kolorystycznie nie powinna być urządzona w mieszaninie barw, które mogą rozpraszać i wprawiać w nieokreślony nastrój bywalców. Proponowane fototapety-abstrakcyjnekolory farby naściennej to kremowy,biały i popielaty. Dodatki do wnętrza w kolorach komponujących się ze ścianami i fototapetą. Fioletowe poduszki,wazony,zasłony i narzutę zestawić z szarościami i bielą, beże z brązem i mała ilością pomarańczowych zrobień, biel z szarością lub zielenią i czernią. Ten zestaw kolorystyczny sprawdza się w każdym przypadku!

 


Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 thoughts on “Strych po remoncie!

 • odpowiedz
  Marek

  Przyznaję, że najbardziej z wszystkich pokoi w moim domu lubię ten, który powstał na strychu.
  Skośny sufit wypełniliśmy dużymi oknami.
  Najprzyjemniej jest w bezchmurne noce, gdy gwiazdy wypełniają pokój.
  Jeżeli macie możliwość zachęcam stukrotnie 🙂

 • odpowiedz
  Maja

  Ponownie Pan Marek 🙂
  Panie Marku, a na tym stryszku też trzyma Pan swoje antyki?
  Brzmi to jak przytyk, ale przyznaję, że tych gwiazd to zazdroszczę.
  Gdybym posiadała strych, to na pewno zrobiłabym to co Pan, ale nie jako pokój, ale sypialnię 😀

 • odpowiedz
  Maria

  Pani Saro, jak zawsze doskonały artykuł.
  Kiedyś mansardy stanowiły mieszkania drugiej kategorii,
  a obecnie docenia się ten rodzaj wnętrza za oryginalność i nietuzinkowość.
  Osobiście nie przepadam za strychami, ale rozumiem tych, którzy widzą w nich coś więcej niż przechowalnie dla zbędnych rzeczy.