Dekoracje na wymiar

Czym jest dekoracja na wymiar? Po co to komu, przecież w internecie można znaleźć ogromną liczbę propozycji bez tej frazy „na wymiar”. W dodatku często są one znacznie tańsze!

Efekty które z łatwością można osiągnąć za pomocą  fototapety na wymiar nie zawsze można stworzyć używając zwykłych fototapet
Efekty które z łatwością można osiągnąć za pomocą fototapety na wymiar nie zawsze można stworzyć używając zwykłych fototapet

Niestety ale atuty które przemawiają za „zwykłymi” fototapetami są również ich ogromnymi wadami. Wystarczy spojrzeć na na całą sprawę z lekkiego dystansu. Owszem na wielu portalach znaleźć można dekoracje nieporównywalnie tańsze jednak są to tapety wykonywane taśmowo. O ile w przypadku zwykłej tapety znanej nam dobrze z marketów budowlanych nie ma z tym problemu. O tyle fototapety które w końcu przedstawiają jakiś konkretny wzór zdjęcie czy ornament nie nadają się zbytnio do takiego rozprowadzania. Powodem tego jest fakt iż każda ściana jest wyjątkowa. Każdy klient ma inne wymagania odnośnie wymiaru. Jest to całkowicie zrozumiałe, jednakże w przypadku „zwykłych” fototapet nie ma mowy do drukowaniu jednej dekoracji o tym konkretnym wymiarze. Klient otrzyma fototapetę składającą się z kilku kwadratowych brytów do ułożenia na ścianie niczym puzzle, niemniej będzie to tylko fragment głównego wzoru, nie pomniejszona wersja tego co widzieliśmy na stronie. Ich zaletą jest cena, która pozostaje bezkonkurencyjna na tym rynku. Niemniej z ceną zawsze wiąże się jakość, tak jest również w tym przypadku. Zwykle takie tapety drukowane są na kwadratowych brytach wykonanych z papiero podobnego materiału. Nie jest to najlepszy
podkład jaki można sobie wymarzyć na dekorację, podczas przyklejania jest bardzo
wrażliwy na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Po przyklejeniu mocno
podkreśla wszystkie niedoskonałości ściany.

 

A teraz co można dostać za większą cenę? A więc po pierwsze jak sama nazwa wskazuje dzięki fototapecie na wymiar dostajemy dekorację wykonaną na dokładnie wybrane przez nas wymiary, z wzorem przedstawiającym dokładnie to co ustaliliśmy z firmą. Bardzo często producenci takich fototapet wykonują projekty co bardziej skomplikowanych dekoracji za darmo. Skoro już o tym mowa to warto zauważyć co takiego można osiągnąć dzięki takim projektom. Przestrzeń między szafkami kuchennymi już od dawna stanowi doskonałe miejsce na dekorację. Jednakże osiągnięcie zadowalającego efektu z pomocą ”zwykłych” fototapet nie jest proste. Bardzo trudno dobrać wzór który nam się spodoba do dość niezwykłego wymiaru ściany między szafkami. Fototapety na wymiar są wręcz stworzone dla takich przestrzeni. Dzięki prywatnemu projektowi będziemy mieli pewność co będzie przedstawione na dekoracji i co więcej dekoracja która do nas dotrze będzie już przycięta do wybranych wymiarów, pozostawiając nam jedynie przyklejenie jej do ściany. Takiego typu fototapety laminowane do kuchni znaleźć można na przykład w sklepie internetowym Dekoracje na wymiar. Kolejnym faktem przemawiającym za fototapetami na wymiar jest podkład z którego są one wykonywane. W niemal każdym sklepie znaleźć można co najmniej kilka podkładów różniących się materiałem z którego zostały wykonane, sposobem przyklejania, a nawet strukturą widoczną na powierzchni. Warto wyjaśnić ten ostatnią najbardziej tajemniczą własność fototapet. Otóż dzięki różnego rodzaju teksturom przedstawiającym fakturę ziarna piasku, tkanego lnu i wielu innych otrzymać można jeszcze ciekawsze efekty dekoracyjne.

 

Dla rodziców naważniejsze jest zdrowie ich pociech z tego powodu należy uważać na rodzaj tuszów użytych do wykonania naszej dekoracji.
Dla rodziców naważniejsze jest zdrowie ich pociech z tego powodu należy uważać na rodzaj tuszów użytych do wykonania naszej dekoracji.

Ostatnia sprawą którą nie tyle warto o ile trzeba poruszyć jest tusz który został użyty do wydrukowania naszej dekoracji. Bynajmniej nie chodzi tu o sprawdzenie czy kolory na fototapecie będą żywe i przyjemne dla oczu. Wiele tuszy nie nadaje się do użytku domowego przeznaczone są do drukowania na przykład banerów oraz reklam, niemniej wiele firm używa ich ze względu na znacznie niższą cenę. Zbyt długie przebywanie w oparach unoszących się z fototapety wydrukowanej za pomocą tuszy na przykład solwentowych może mieć poważne odbicie na naszym zdrowiu. Na przykład wcześniej wspomniany sklep Dekoracje na wymiar drukuje fototapety na wymiar używając tuszy lateksowych, które uzyskały certyfikat „Zielonego Łabędzia”, dzięki czemu ich fototapety mogą być stosowane w każdego rodzaju pomieszczeniach od szpitali przez przedszkola aż po restauracje i mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *