Dekoracje w firmie

Pytania

Jakie znaczenie mają dekoracje naścienne na stanowiskach pracy? Jak wpływają na pracowników oraz petentów? To tylko klika pytań na które odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule. Pracodawca uzbrojony w taką wiedzę może podnieść wydajność pracowników, poprawić nastrój w zakładzie, oraz pokazać z najlepszej strony swoją firmę potencjalnym klientom.

Podstawowe metody

Jedną z podstawowych metod zmiany szarego czysto praktycznego wnętrza jest dodanie żywych barw. Pomalowanie ścian ciekawszymi kolorami ma ogromny wpływ na dotyczące tego konkretnego pomieszczenia. Jednakże taka operacja wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i cennego miejsca. Farby schną często zbyt długo i zanim pomysł w ogóle ruszy z fazy pomysłów spotyka się ze zbyt dużą ilością negatywnych atutów co całkowicie wygasza aspiracje zmian. Oczywiście można zastosować farby schnące znacznie szybciej jednakże są one droższe bądź o wiele gorszej jakości, a do pomalowania całego pomieszczenia wciąż potrzeba narobić masę bałaganu.

Lepsze metody

Dobrze dobrany obraz może podkreślić charakter całego wnętrza, a do tego wcale nie musi być bardzo duży.
Dobrze dobrany obraz może podkreślić charakter całego wnętrza, a do tego wcale nie musi być bardzo duży.

Jednakże jest sposób który może bardzo szybko odmienić charakter całego wnętrza. W dodatkowo wcale nie trzeba stosować go na wszystkich ścianach by efekt był doskonale widoczny. Mowa tu o dekoracjach naściennych. Wszelkiego rodzaju ozdobach które oferują znacznie więcej niż tylko zmianę kolorów. Jednym z podstawowych rodzajów tych dekoracji jest fototapeta. Jak sama nazwa wskazuje jest to tapeta z nadrukiem w jakiś konkretny, czasem bardzo szczegółowy wzór. Wiele osób zna taką formę ozdabiania ścian już od dawna. Sprzedawano je w ustalonych fabrycznie wzorach i rozmiarach. Co sprawiło że kreatywne podejście do sprawy w zasadzie zostało wykluczone. Po latach fototapety na ścianę ewoluowały i dzisiaj możemy wybierać spośród dziesiątek tysięcy grafik, a wielu producentów wykonuje je na podany przez nas wymiar. Dzięki temu można dobrać dekoracje do naszej własnej ściany a przy tym dobrać wzór, który wniesie do wnętrza bardzo konkretny wyraz. Na przykład gdy chcemy by biuro nabrało powagi, nowoczesnego i światowego charakteru, możemy wybrać fototapetę w formie panoramy, przedstawiającą widok na Nowy York z Empire State Building. Wszyscy odwiedzający to pomieszczenie poczują i docenią tę wyjątkową atmosferę. Przyklejenie takiej dekoracji to kwestia kilku godzin po których dekoracja stanowi gotowe dzieło, które niemal z miejsca jest powierzchnią użytkową. W przeciwieństwie do farby w przypadku której delikatne otarcie kończy się katastrofą dla pomalowanej powierzchni oraz tej która się otarła.

Warto wiedzieć

Siła przekazu jaką władają fototapety jest nieporównywalna z żadną inną formą dekoracji naściennych. Oczywiście fototapety nie są jedyną opcją, wiele osób decyduje się również na obrazy na ścianę. Dzięki, którym osiągnąć można zarówno nowoczesne jak i klasyczne efekty. Często firmy zajmujące się produkcją dekoracji naściennych mają w swojej ofercie projektowanie wzorów z plików nadesłanych przez nas samych. Pozwala to stworzyć swój własny projekt, który jak nic innego będzie reprezentował naszą firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *