Dekoracje w firmie

Pytania

Jakie znaczenie mają dekoracje naścienne na stanowiskach pracy? Jak wpływają na pracowników oraz petentów? To tylko klika pytań na które odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule. Pracodawca uzbrojony w taką wiedzę może podnieść wydajność pracowników, poprawić nastrój w zakładzie, oraz pokazać z najlepszej strony swoją firmę potencjalnym klientom.

Podstawowe metody

Jedną z podstawowych metod zmiany szarego czysto praktycznego wnętrza jest dodanie żywych barw. Pomalowanie ścian ciekawszymi kolorami ma ogromny wpływ na dotyczące tego konkretnego pomieszczenia. Jednakże taka operacja wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i cennego miejsca. Farby schną często zbyt długo i zanim pomysł w ogóle ruszy z fazy pomysłów spotyka się ze zbyt dużą ilością negatywnych atutów co całkowicie wygasza aspiracje zmian. Oczywiście można zastosować farby schnące znacznie szybciej jednakże są one droższe bądź o wiele gorszej jakości, a do pomalowania całego pomieszczenia wciąż potrzeba narobić masę bałaganu.

Lepsze metody

Dobrze dobrany obraz może podkreślić charakter całego wnętrza, a do tego wcale nie musi być bardzo duży.
Dobrze dobrany obraz może podkreślić charakter całego wnętrza, a do tego wcale nie musi być bardzo duży.

Jednakże jest sposób który może bardzo szybko odmienić charakter całego wnętrza. W dodatkowo wcale nie trzeba stosować go na wszystkich ścianach by efekt był doskonale widoczny. Mowa tu o dekoracjach naściennych. Wszelkiego rodzaju ozdobach które oferują znacznie więcej niż tylko zmianę kolorów. Jednym z podstawowych rodzajów tych dekoracji jest fototapeta. Jak sama nazwa wskazuje jest to tapeta z nadrukiem w jakiś konkretny, czasem bardzo szczegółowy wzór. Wiele osób zna taką formę ozdabiania ścian już od dawna. Sprzedawano je w ustalonych fabrycznie wzorach i rozmiarach. Co sprawiło że kreatywne podejście do sprawy w zasadzie zostało wykluczone. Po latach fototapety na ścianę ewoluowały i dzisiaj możemy wybierać spośród dziesiątek tysięcy grafik, a wielu producentów wykonuje je na podany przez nas wymiar. Dzięki temu można dobrać dekoracje do naszej własnej ściany a przy tym dobrać wzór, który wniesie do wnętrza bardzo konkretny wyraz. Na przykład gdy chcemy by biuro nabrało powagi, nowoczesnego i światowego charakteru, możemy wybrać fototapetę w formie panoramy, przedstawiającą widok na Nowy York z Empire State Building. Wszyscy odwiedzający to pomieszczenie poczują i docenią tę wyjątkową atmosferę. Przyklejenie takiej dekoracji to kwestia kilku godzin po których dekoracja stanowi gotowe dzieło, które niemal z miejsca jest powierzchnią użytkową. W przeciwieństwie do farby w przypadku której delikatne otarcie kończy się katastrofą dla pomalowanej powierzchni oraz tej która się otarła.

Warto wiedzieć

Siła przekazu jaką władają fototapety jest nieporównywalna z żadną inną formą dekoracji naściennych. Oczywiście fototapety nie są jedyną opcją, wiele osób decyduje się również na obrazy na ścianę. Dzięki, którym osiągnąć można zarówno nowoczesne jak i klasyczne efekty. Często firmy zajmujące się produkcją dekoracji naściennych mają w swojej ofercie projektowanie wzorów z plików nadesłanych przez nas samych. Pozwala to stworzyć swój własny projekt, który jak nic innego będzie reprezentował naszą firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *