Dekorowanie kwiatami lub abstrakcjami

fototapeta abstrakcja z różą

Pozornie niewiele je łączy. Dekoracje z kwiatami i dekoracje z abstrakcjami, to zupełnie dwa różne światy we wzornictwie dekoracji na ściany. Kwiaty posiadają zharmonizowaną strukturę, a kształt doprowadzony do perfekcji. Wprawdzie kwiaty swoje piękno i kusicielski zapach czerpią z potrzeby przetrwania gatunku – kuszenia zwierząt i owadów, ale jak się okazało stały się na tyle doskonałe, że przejęliśmy ich urok w doprowadzania naszych mieszkań do pożądanego efektu wizualnego. Sposób w jaki umieszczamy kwiaty we wnętrzach można podzielić na trzy główne grupy: fototapety na ścianę w tym oczywiście fototapety kwiaty – przykłady tutaj https://agatonstudio.pl/32-fototapety-z-kwiatami, w formie nowoczesnego obrazu, który można powiesić na ścianie bez żadnych dodatkowych czynności – po prostu wyciąga się z paczki i wiesza na ścianie dekorując tym samym wnętrze. Ostatnią formą będą naklejki na meble.

fototapeta abstrakcja

Ważne, aby pamiętać, że dekoracje z kwiatami, to nie tylko wzory oparte na żywym zdjęciu. Bardzo często kwiaty ukazywane są jako grafika, która już prawie ociera się o wzory abstrakcyjne. Zresztą aby nie być gołosłownym zapraszam do sprawdzenia oto fototapeta abstrakcyjna https://agatonstudio.pl/6-fototapety-abstrakcyjne, a dokładniej propozycje wraz z aranżacjami. Okazuje się, że w dekoracji kwiaty niezbyt daleko leżą od abstrakcji. Wzory opierają się na odczuciach, grają barwą i kształtem. Mają wspólny mianownik – dodanie piękna. Oczywiście nie każdy dekor z abstrakcją będzie nawiązywał do wzoru z kwiatami, a i nie każdy kwiat będzie kierował się w kierunku abstrakcji, niemniej geneza powstania będzie zazwyczaj podobna. Geneza powstania z różnicą twórcy dzieła.

fototapeta storczyk

Gdzie zatem zastosować naturę, a gdzie dzieło artysty grafika? Na pewno do wnętrz nowoczesnych polecane będą wzory abstrakcyjne. Fototapeta może wypełnić całą ścianę i zazwyczaj tak właśnie się odbywa w przypadku tego rodzaju dekoracji w powiązaniu z opisywanym motywem. Nawet zasłonięcie fragmentu wzoru sofą, łóżkiem i tak nie będzie miało większego wpływu na odbiór całości. Inaczej rzecz się ma w przypadku kwiatów. Tutaj musimy zadbać aby dekoracja nie została przysłonięta przez meble. Jest, to ważna informacja w przypadku fototapet montowanych na ściany w pomieszczeniach, które mają mocno sprecyzowane ustawienie mebli, których nie można przesunąć. Dekor z kwiatami w tym bardzo modnymi obecnie jako fototapeta storczyk – zobacz http://agoteka.pl/Fototapeta-storczyk nie może zostać zaaplikowana w sposób chaotyczny. Przed wybraniem wzoru należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy pąki storczyka (inaczej orchidei) nie zostaną zasłonięte przez łóżko, lub fotel, może się bowiem zdarzyć, że główny punkt dekoracji – pąk kwiatu – zostanie zasłonięty.

fototapeta dmuchawce

Na koniec o tematycznie powiązanych z pogodą za oknem dmuchawcami. Pomimo niewyszukanego kształtu, barku imponujących kolorów, lekkość dmuchawców i kojarząca się z nimi wiosenna pogoda i słońce sprawiają, że obok storczyków, lawendy i róż są jednymi z najbardziej popularnych kwiatów na fototapetach. Fototapeta dmuchawce – zobacz tutaj http://agoteka.pl/fototapeta-dmuchawce idealnie skomponują się z ciepłymi wnętrami w których królują meble drewniane lub meble z okleiną drewno – podobną. Dmuchawce w sepii – odcieniach brązu, orzecha, doskonale nadadzą się do zwiększenia atrakcyjności salonu z meblami w kolorze wenge.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *