Fototapety

Fototapeta z lasem umieszczona na granicy przedpokoju i salonu
Fototapeta z lasem umieszczona na granicy przedpokoju i salonu

Remontując mieszkanie lub tylko je odświeżając stajemy przed dziesiątkami wyborów. Rodzaj farby, jej kolor, panele, kafle, deski, zasłony, karnisze… Można wymieniać bez końca. Skupmy się jednak na wielkich powierzchniach ścian. Pomalowane na jednolity kolor zostaną ograbione z dekoracyjnego szlifu. Płaska powierzchnia kusi do zmian. Zaprasza do pofolgowania własnym pragnieniom. Spełnienie leży w dużych, pokrywających całą ścianę fototapetach.

Trawa i góry w salonie.

Nałożone na całą ścianę tutaj ciekawe fototapety do salonu staną się jego optycznym przedłużeniem. Mieszkanie jak z katalogu. Wystarczy odrobina odwagi i miejsce wypoczynku stanie się oazą spokoju. Siedząc wieczorem w salonie przeniesiemy się de facto w okolice Yellowstone. Piękny czysty strumień, a w oddali góry. Wszystko z naszego pokoju. Nie ruszając się z miejsca. Bez biletu i bagażu. Szybka metamorfoza nie tylko naszych ścian, ale i naszego wypoczynku.

Kuchenny zawrót kolorowy.

Fototapeta z plażą w spokojnych odcieniach sepii aranżacja w salonie
Fototapeta z plażą w spokojnych odcieniach sepii aranżacja w salonie

Mając na uwadze zimne poty obmywające nasze czoło na myśl o setkach wzorów, a w konsekwencji wybraniu spośród nich tego jednego – jedynego, zapobiegliwe powinniśmy zdać sobie sprawę, że sprawdź te fototapety do kuchni z Agaton Studio można zmieniać. Nie jest, to deska podłogowa, która zostanie z nami przez dziesiątki lat. Fototapetę jeżeli nam się znudzi możemy bez zbędnych ceregieli zerwać i w to miejsce nakleić nową. To, że teraz wybierzemy cytrynki obmywane wodą nie oznacza, że za rok nie możemy mieć w tym miejscu panoramy Paryża lub nadmorskiej promenady. Spokojnie zatem możemy poddać się urokowi aranżacji. Dzisiaj ta, za pół roku inna.

Sypialnia do spania.

Zazwyczaj w sypialni śpimy. Eksperymentując z wzorami dopasowujemy je do okoliczności. Okoliczności sypialni wyciszają, tonują, uspokajają. Może więc do sypialni zastosować wzór fototapety z  zamglonym parkiem, a może z włoską uliczką okraszoną zachodzącym słońcem. Zazwyczaj nie powinny w niej zawisnąć owoce, filiżanka z kawą lub ognista abstrakcja. Sypialnia usypia i jednocześnie budzi. Zazwyczaj niewielka prosi o optyczne powiększenie przestrzeni. Tonacja kolorystyczna nastraja do brązów lub beżów.

Fototapeta panoramiczna z drzewami umieszczona nad kanapą w salonie
Fototapeta panoramiczna z drzewami umieszczona nad kanapą w salonie

Okoliczności przedpokoju.

Nasze mieszkanie…, a właściwie każde mieszkanie posiada przedpokój. Miejsce przez które przechodzą ludzie. Wchodzą do środka lub zatrzymują się w drzwiach. Nasz punkt graniczny w który sami określamy, kto wejdzie, a kto zostanie na zewnątrz. Zazwyczaj wchodzą zaproszeni, zapowiadający się wcześniej goście. Co zastaną w drzwiach naszego mieszkania? Pierwsze wrażenie jest na wagę złota. To pierwsze wrażenie sprawia, że się zakochujemy. Może więc warto, aby nasi goście zakochali się w naszym mieszkaniu – w nas się zakochali. Powiedzieli, że jak żyją tak miłych gospodarzy nie widzieli. Zdanie o nas i naszym mieszkaniu ugruntuje z całą pewności widowiskowa fototapeta na ścianie. Koszt niewielki bo i czystych ścian zazwyczaj niewiele, a pierwsze wrażenie zagwarantowane.