Fototapeta w kuchni

Fototapeta laminowana kontra kafelki

Fototapeta laminowana do kuchni z widokiem na Warszawę

W każdym mieszkaniu znajdą się co najmniej dwa miejsca w których występują warunki szczególnie uciążliwe dla dekoracji. Po pierwsze kuchnia, gdzie odbywa się przygotowywanie potraw, gotowanie, mycie naczyń. Po drugie łazienka w której występuje zwiększona ilość pary wodnej. Przystępując do dekorowania ścian w tych miejscach, musimy pamiętać, że zabezpieczamy ściany przed wspomnianymi czynnikami, a dekoracyjność powłoki ma wprawdzie znaczenie estetyczne, ale nie jest najważniejsze. Dekoracja powinna być więc trwała i co najważniejsze w maksymalnym stopniu odporna na wodę.

Piękna i bestia w kuchni.

Fototapeta laminowana z dmuchwacami w kuchni

Zarówno kafelki jak i fototapety mają wady i zalety związane z swoim charakterem. Kafelki są niewątpliwie szybszą oraz mniej pracochłonną metodą dekorowania ścian. Prosta, znana od wielu lat forma budzi zaufanie, ale i dekoracyjną monotonię, natomiast tutaj kupisz prezentowane fototapety do kuchni lub foto-szyby zachwycają kolorami oraz ścisłym dopasowaniem wizji naszej kuchni z rzeczywistym jej wyglądem. Wzory glazury choć niewątpliwie coraz większe nigdy nie dorównają możliwościom dekoracji dedykowanej na wymiar ściany. Dekorację możemy zamówić z każdego zdjęcia – również własnego, możliwy jest każdy wizualny wariant łącznie z indywidualnym projektem. Porównując dekoracyjność obu sposobów na upiększenie kuchennej przestrzeni zdecydowanie większe możliwości stwarzają fototapety.

Kuchnia „al dente” na trzy sposoby.

Wspomniane trzy możliwości opierają się o glazurę, fototapety laminowane, oraz szyby z umieszczoną po tylnej stronie naklejką. Dla kuchni przemysłowej zdecydowanie najlepszym wyborem będzie glazura. Wysoka trwałość mechaniczna, odporność na mocne środki chemiczne oraz zmywalność predysponuje do takich wnętrz kafelki. Dekoracyjność w restauracyjnej kuchni nie będzie miała znaczenia. W kuchni domowej, możemy zastosować fototapetę laminowaną. Odporna na lekkie detergenty i zmywalna. Pomiędzy tymi dwoma formami plasuje się dekoracyjna szyba z wzorem od strony ściany. Trwała i jednocześnie personalizowana w dowolnej grafice lub zdjęciu.

Ile kosztuje szyba z nadrukiem.

Limonkowe szaleństwo w kuchni. Piękne ożywcze kolory.

Szyba jest najdroższą formą dekoracji. Trwałość hartowanego szkła + umieszczona na niej z drugiej strony grafika stanowią ekskluzywną i piękną formę dekoracji. Koszt m2 szyby na gotowo, to około 600 zł. Natomiast tańszą formą, ale wystarczającą dla kuchni w domu będą fototapety laminowane. Tutaj koszt wynosi około 200 zł za m2. Trwałość takiej dekoracji dla warunków domowych jest w zupełności wystarczająca i spokojnie można ją zastosować nawet w pasie roboczym między wiszącymi szafkami i blatem roboczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *