Inteligentny dom – Inne zastosowania

Ostatni artykuł przedstawiający inteligentne budynki, nie tylko jako domy i mieszkania ale na dodatek biurowce i hale produkcyjne. Informacje te pozwolą na wyrobienie sobie rozważnej opinii na temat inteligentnych budynków.

Inne inteligentne budynki

Recepcja to niemal twarz firmy, warto zadbać by była jak najbardziej reprezentatywna.
Recepcja to niemal twarz firmy, warto zadbać by była jak najbardziej reprezentatywna.

Pojęcie Inteligentny budynek, nie jest na sztywno związane z domami. Firmy które zajmują się instalacjami oferują również możliwość montażu w apartamentach, halach produkcyjnych, magazynach, czy nawet całych biurowcach. Oczywiście sposób montażu różni się w zależności od miejsca. Na przykład gdy mamy do czynienia z niewielkim apartamentem nie ma potrzeby okablowywać wszystkich ścian, wystarczy sprzęty podłączyć do BSM bezprzewodowo. Dzięki temu uniknąć można bałaganu związanego z kablami w całym mieszkaniu. W przypadku większych przestrzeni, na przykład wszelkiego rodzaju hal znacznie pewniejszym sposobem na instalacje jest wykorzystanie tradycyjnych kabli. Wielkość pomieszczenia w przypadku instalacji bezprzewodowej będzie ma bardzo duże znacznie, w pewnej odległości od bazy urządzenia mogą mieć trudności z odbieraniem rozkazów.

Jednakże do czego tak naprawdę hale produkcyjne i magazyny mogą potrzebować Systemu Zarządzania Budynkiem? Zapewne nieco prostszych zadań niż całkowicie okablowany dom. Bardzo często za całe oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacje oraz parę innych rzeczy odpowiada właśnie jedno urządzenie. Taki system ma niespożytą ilość zalet. Od banalnych elementów jak oszczędność, po bezpieczeństwo jakie niesie za sobą sprawnie działający system monitoringu.

Pomieszczenie z którego nikt nie korzysta nie powinno zużywać cennych zasobów.
Pomieszczenie z którego nikt nie korzysta nie powinno zużywać cennych zasobów.

Jak się okazuje te najprostsze sprawy mają największe znaczenie. Na przykład to jakie jest natężenie światła w recepcji biurowca, czy klienci przechodzący w pobliżu ozdób jakimi są ciekawe fototapety ścienne z agatonstudio.pl zauważą starannie dobrany motyw. Te na pozór znikome szczegóły budują opinię jaką ludzie wyrabiają sobie na pierwszy rzut oka. Mimo iż taka opinia może być mylna i szybko naprostowana przez rzeczywistość nie należy nie doceniać jej wagi. Dzięki sprawnie działającemu Systemowi Zarządzania Budynkiem osiągnięcie takiego dobrego wrażenia jest znacznie prostsze.

Jak już wcześniej zostało wspomniane BSM może zostać podłączony do wielu urządzeń na terenie całego obiektu. Doskonałym przykładem, który może skłonić do montażu tego systemu jest koniec dnia w typowej firmie. Zbliża się wyznaczona godzina wszyscy pracownicy wychodzą uprzednio odbijając swoją magnetyczną kartę, naliczającą co do minuty czas pracy. Gdy już ostatni pracownik wyjdzie system zamyka wszystkie okna, gasi światła wyłącza ogrzewanie i tak dalej. Te drobne zabiegi mogą przynieść firmie znaczne oszczędności.

Ważnym czynnikiem każdej firmy są systemy zapobiegające pewnym wypadkom takim jak pożary, oraz włamania. Wiele rozwiązań wspomnianych we wcześniejszych artykułach ma zastosowanie i tutaj. Dzięki ich prostocie system jest znacznie bardziej niezawodny. Pozwala to cieszyć się przepięknymi elementami biurowego krajobrazu takimi jak obrazy na ścianę sprawdź https://agatonstudio.pl/3-obrazy-nowoczesne-cyfrowe, w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *