Łazienka dla każdego

Utrzymać równowagę

Dobry wystrój łazienki to klucz do efektywnej odnowy energii i relaksu. Dzięki tym własnością każdego dnia jesteśmy w stanie mierzyć się ze stojącymi przed nami obowiązkami. O ile dla większości dorosłych jest to całkowicie normalne, lub wręcz standardowe pojęcie określające walory łazienki, o tyle dla najmniejszych mieszkańców domu nie jest to wystarczające. Mianowicie dzieci potrzebują czego więcej niż płytki w stonowanych barwach z ciekawym ala greckim wzorem. By dziecko odczuwało prawdziwą radość z kąpieli a nie przymus i co wieczorną walkę na śmierć i życie ku uciesze rodzicieli. Trzeba to pomieszczenie przedstawić jako zabawny pokój inny niż wszystkie pozostałe.

Tylko jak tego dokonać?

Dobrym sposobem jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju ozdób typu fototapety na ścianę, kolorowe naklejki i tego typu elementy, które bez problemu wniosą do pomieszczenia pozytywną atmosferę. Na tych ozdobach znaleźć się powinny motywy które będą nawiązywać do kąpieli. Nawet jeśli dziecko do końca nie interesuje się takimi rzeczami jak rybki, syrenki, czy flora morska. Będzie to znacznie lepsze niż stosowanie na siłę ulubieńców naszej pociechy.

Podczas projektowania takiej łazienki pozostaje jedna ważna sprawa, mianowicie co zrobić by to pomieszczenie będące naszą świątynią relaksu dawało i nam radość z przebywania w estetycznie przygotowanej atmosferze. Ten jest poważny i bardzo trudny do rozwiązania. Jeżeli atmosfera panująca w łazience nie będzie nam się podobać codzienne rytuały regenerujące naszą psychikę przejdą do prostej rutynowej czynności. Niezwykle trudno jest osiągnąć taki kompromis między potrzebami dwóch stron. Dość prostą metodą, która może w tym pomóc jest wykorzystanie nieco bardziej wyrafinowanych form dekoracji jakimi są obrazy na ścianę. Obrazy stanowią jedne z najstarszych form przedstawiania sztuki, dzięki nim wnętrze zyskuje nieco kulturalnego wyrazu. Pomimo iż jeden obraz to nie wiele, może on zdziałać naprawdę dużo. Kolejną metodą która może się sprawdzić w tej sprawie jest wykorzystanie wcześniej wspomnianych dekoracji z motywami które zadowolą obydwie strony. Doskonałym przykładem właśnie takiej ozdoby będzie naklejka przedstawiająca tropikalną rafę koralową. Pełną kolorowej fauny i flory.

Tych kilka pomysłów może pomóc w stworzeniu wspaniałej łazienki doskonałej dla każdego domownika, niezależnie od jego wieku czy upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *