Mieszkanie pod skosem- poddasze moim domem.

 

fototapeta-kamienice

Szwedzi w dziedzinie urządzania wnętrz wyprzedzają wszystkie państwa świata! Są niesamowicie zorientowani na nowinki wnętrzarskie a przy tym stale tworzą i dopracowują własny styl. Tworząc za każdym razem nowe zestawienia, praktycznie z mebli o powtarzających się kolorach. Biel,bez,szarość i czerń. Można stwierdzić, że robią ”wszystko na jedno kopyta”, jednak z pewnością nikt nie odmówiłby zamieszkania w takim mieszkaniu. Poniżej znajdują się opisy rozwiązań w tego wnętrza zajmującego całe poddasze.

Ten styl z powodu swojej jasnej kolorystyki idealnie pasuje do mieszkania pod skosami. Jasne kolory w przeciwieństwie do ciemnych nie zabierają przestrzeni, lecz sprawiają, ze wydaje się ona zdecydowanie większa.

Moje miejsce na poddaszu….

Większa przestrzeń, więcej miejsca, więcej pomysłów, więcej możliwości…. Zakładając,że mieszkanie to znajduje się na ostatnim piętrze budynku, z wielkim ttrtarasem wypadającym z salonu jest ono jeszcze surowe z jedynie pomalowanymi na biało ścianami i sufitem. Niewielki przedpokoju prowadzi na wprost do kuchni (po lewej) połączonej z jadalnią i salonem , które przedziela ścianka działowa. Okna po obydwóch skosach, wprowadzają dużo światła do kuchni i do salonu. Wydawałoby się, że nie można praktycznie zaaranżować całego mieszkania pod skosami, jednak jest to możliwe i w rzeczywistości może być bardzo efektowne. Na ścianie na wprost korytarza, pod ścianą zamontowane zostaną szafki z popielatym połyskiem i białym blatem bez górnych szafek. Jedyne co będzie się znajdować na wysokości naszej głowy to fototapeta z murem, która jest imitacją klinkierówki. Od góry oświetlenie ledowe, zatroszczy się o dobrą prezentacje naściennej ozdoby oraz owoców na blacie jak i przypraw doniczkowych,tj. mięta,bazylia czy oregano. Jadalnia, którą widzimy w pierwszej kolejności to klasyczny,masywny stół z jasnego drewna otoczony białymi, wypikowanymi krzesłami ze srebrnymi nogami. Po prawej stronie ścianka dzieląca pokój gościnny z kuchnia i jadalnią nie jest zbyt szeroka. Po jednej i drugiej stronę mamy jedynie 1,5 m przerwy, dzięki którymi można przemieszczać się z jednego do drugiego pomieszczenia. Ma ona jednak dwie twarze, udekorowana po obu stronach, na każdej wtapia się w klimat poszczególnych fototapeta-powiekszajaca-wnetrzepomieszczeń. Od strony jadalni są to duże ramki w chaosie z tymi mniejszymi w różnych pozycjach jednak tej samej formie(prostokąta). Czarne obwódki z białym tłem w środki i czarnymi rysunkami oraz hasłami, wygląda designersko na tle białej ściany. Pamiętajmy, tam gdzie jest wiele skosów, należy zadbać i duża ilość oświetlenia,jednak lampy nie powinny powodować cienia na ścianach. Salon to nowoczesny charakter o geometrycznych formach, ściana po tej stronie ozdobiona jest w fototapety powiększające wnętrze. Szara sofa i pufy mają proste, kwadratowe kształty, otaczające z każdej strony niski stolik w kształcie walca. Ściany w odcieniach popieli, a żyrandole zastępują wbudowane w sufit oczka halogenowe, by nie odbierać przestrzeni u góry. Skosy są przytulnym elementem mieszkań. Najlepiej oddają swój klimat zimowymi nocami bądź lekko chłodnymi wieczorami latem, kiedy przez lekko otwarty taras do środka wpada delikatny powiew chłodnego powietrza.

Istnieje możliwość, że będzie to równie duży lokal w starej kamienicy, bez tarasu z niskimi skosami. W takim przypadku należałoby zastosować wiele efektów powiększających wnętrze. Zaradzą temu lustra, jasne ściany i sufity, optycznie powiększające fototapety czy nowoczesne obrazy. Pamiętajmy o możliwości wyburzenia niektórych ścian, bez których przestrzeń mogłaby być zdecydowanie większa,a klasyczne drzwi zastąpić tymi przesuwanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *