Podkłady

Podkład. Słowo to ma tyle znaczeń ile tylko tematów zdoła się z nim skojarzyć. W muzyce będą to dźwięki przy których wokalista może wykonywać swoją partię piosenki. W kolei podkładami nazywa się drewniane bądź betonowe sztaby pod torami. Takich wyliczeń mogłoby być znacznie więcej jednakże to oddaliłoby nas od podstawowego tematu który i tak już się nieco zatarł.

 

nowoczesne obrazy wyznaczają zupelnie nowy kierunek na polu dekoracji
nowoczesne obrazy wyznaczają zupelnie nowy kierunek na polu dekoracji

Mianowicie podkład w tematyce dekoracji naściennych to rodzaje materiałów na których możemy drukować nasze fototapety na ścianę czy nowoczesne obrazy. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowany temat ponieważ każdy materiał nadaje się do innego rodzaju pomieszczeń czy dekoracji. Na przykład fizelina doskonale nadaje się na fototapety na ścianę, niemniej jest całkowicie nie użytkowa w przypadku obrazów z powodu jej niskiego współczynnika rozciągliwości. Inaczej sprawa ma się z sztucznym płótnem winylowym które nadaje się doskonale na fototapetę jak i obraz. Oczywiście nie jest jedynym istniejącym doskonałym podkładem. W swojej lśniącej zbroi ma również kilka wad. Nie ma szans równać się z fizeliną ani naturalnym płótnem Canvas w kwestii dekoracji. Płaska sterylna struktura przekazuje wzór który został na niej wydrukowany niemniej to tyle. Brak jej tego wyjątkowego charakteru, który niezmiennie związany jest z fototapetami strukturalnymi. Oczywiście w zależności od osobistych upodobań to wcale nie musi być wada. Doskonałym przykładem właśnie takiego przypadku jest nowoczesne wnętrze. Jeśli pomieszczenie będzie utrzymane w takim stylu fototapeta winylowa będzie                                                                                 zdecydowanie dobrym wyborem.

 

Sklepy takie jak ArtWidi są dobrze znane z doskonałej jakości podkładów które wykorzystują do drukowania swoich dekoracji takich jak fototapety na ścianę, nowoczesnych obrazów, czy nawet wszelkiego rodzaju naklejek.

 

w łazience zwykle najlepszą dekoracją jest właśnie naklejka
w łazience zwykle najlepszą dekoracją jest właśnie naklejka

Swoją drogą warto powiedzieć coś więcej na temat tego właśnie podkładu. Mianowicie naklejki najczęściej występują w formie samoprzylepnej folii. Jej klej aktywuje się w kontakcie z wodą. Co ciekawe po wyschnięciu taka dekoracja jest całkowicie na wodę odporna. Czyni to z niej doskonałego kandydata na ozdobę każdej łazienki i kuchni. Miejsca które byłyby tak nierealne dla fototapet są dla naklejek wręcz dedykowane. Jak zawsze najlepiej posłużyć się przykładem który pozwoli przybliżyć w sposób najprostszy myśl autora. Weźmy w tym przypadku kabinę prysznicową. Fototapety na ścianę nie mają szans w takim miejscu bardzo szybko się rozwarstwi i odpadnie od powierzchni do której została przyklejona. Inaczej sprawa się ma z naklejkami są wodoodporne więc nawet jeśli strumień wody będzie bezpośrednio obmywał dekorację nic się z nią nie stanie.

 

Już we wcześniejszych artykułach można było przeczytać informację na temat tuszy. Nie jest to przypadek że i w tym artykule znajduje się wzmianka na ten temat. Bagatelizowanie tego tematu może mieć poważne konsekwencje. Kupując fototapety na ścianę, nowoczesne obrazy na wymiar, czy naklejki warto sprawdzić jakim tuszem zostały wydrukowane, jednym z najlepszych jest lateksowy, używany na przykład przez sklep Dekoracje na wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *