Rzecz o pokoju dziecka

Ogromne Wyzwanie

Pokój dziecięcy zawsze stanowi ogromne wyzwanie, gdy chcemy go ozdobić. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, począwszy od tego iż dzieci mają tendencję do wyrażania swoich ekspresji na elementach otoczenia, po fakt iż ich zainteresowania zmieniają się równie często co pogoda w marcu. Niemniej by zobaczyć uśmiech na twarzy małego zucha spowodowanego ujrzeniem swojego nowego pokoju warto się namęczyć.

Wielki trud

Zaczynając od podstaw czyli podłogi jest pewien przedmiot który niezmiennie raduje wszystkie pokolenia małych rajdowców. Jest nim wykładzina w rysunkową mapę miasta. Jest to ładny element pokoju, ale przede wszystkim podstawa dla zabawy na całe lata. Do takiej wykładziny doskonale pasuje fototapeta na ścianę z wesołymi autami ścigającymi się po rysunkowym torze. Oczywiście wiadomo że takie dzieło na ścianie może zmotywować każdego malucha niezależnie czy woli bawić się samochodami czy lalkami do kreatywnego wyrażania siebie na najbliższej ścianie. Na to firmy produkujące farby tez wynalazły pewien sposób. Od niedawna na rynku pojawiły się farby magnetyczne. Można do nich przyklejać z pomocą magnesów rzecz jasna dzieła młodych artystów a w przypadku gdyby parę linii wyskoczyło z arcydzieła na ścianę można ją bez problemu umyć. Ponad to taka ściana redukuje pewien mały niemniej bardzo poważny problem, jakim są dziury po pineskach i ślady taśmy klejącej. Wszystkie prace dzieci od teraz mogą być umieszczane na ścianie za pomocą zwyczajnych magnesów.

Wielka nagroda

Poza podstawami jakimi są właśnie ściany i podłoga, wciąż pozostają meble. Te elementy wystroju wnętrza mają ogromne znaczenie gdyż będą użytkowane, dotykane, mogą być jednym z przedmiotów zabawy. Innymi słowy wszystkie przedmioty odstające od ścian, jak na przykład łóżka, komody, szafy, czy nawet obrazy na ścianę i lampy powinny się nawzajem uzupełniać. Aby wykonać to trudne zadanie warto znaleźć motyw przewodni którym interesuje się nasz maluch i opierając się na tym motywie znaleźć doskonałe meble. Na przykład dziewczynka która fascynuje się księżniczkami taki właśnie pokój powinna dostać, cały urządzony w jej ulubiony temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *