Światło w łazience!

 

Personalna sfera

 

 

sprezyna-resor-abstrakcjaPoranny pośpiech do pracy, popołudniowe przygotowania do spotkania, wieczorne spa- to miejsce w naszej domowej łazience ! Wyobrażenia o idealnej przestrzeni, w której nie tylko pielęgnujemy swoje ciało, ale również możemy w spokoju zrelaksować się po pracy, może stać się rzeczywistością. Stworzenie idealnej łazienki i przemiana starej w nową może nieść za sobą same pozytywne aspekty. To miejsce, w którym powinniśmy się czuć dobrze! Starajmy się dobierać elementy dekoracyjne,by maskować miejsca, na których wyraźnie widać zabrudzenia po krótkim okresie czasu. Czasem trzeba oszukać samego siebie, dla lepszego samopoczucia, bo przecież nie każdy ma czas na mycie codziennie kafelek czy kabiny prysznicowej. W ostatnim wypadku nowatorskim i ciekawym pomysłem jest ozdobienie kabiny za pomocą foto- naklejka na ścianę!

 

 

 

 

 

naklejka-na-drzwi-zaglowkaOświetlenie w łazience

 

 

Oświetlenie łazienki możemy podzielić na trzy kategorie: oświetlenie górne (główne), oświetlenie boczne (funkcyjne) i oświetlenie dekoracyjne (dodatkowe). Światło we wnętrzu odgrywa istotną rolę. Przede wszystkim funkcje użytkową – bez niego nie bylibyśmy w stanie sprawnie funkcjonować, w szczególności po zmroku. Niedoceniane są jednak często estetyczne i dekoracyjne właściwości oświetlenia. W przypadku umieszczenia  fototapety laminowane do łazienki  , dodaje jej uroku i sprawia, że jest bardziej realistyczna.A dobrze dopasowane oświetlenie pomaga nam przecież oryginalnie kreować otoczenie, wydobywać lub maskować jego kształty i kolory.

 

 

Główne problemy i ich rozwiązania

 

 

fototapeta-z-bambusamiCzęstym problemem jest brak okna lub niewielka przestrzeń. Wiele osób twierdzi, że jedyną opcją jest wstawienie małego okienka lub zburzenie ściany i powiększenie pomieszczenia o kilka metrów. Nic bardziej mylnego. Za pomocą sztucznego światła w łazience, można wyeksponować pożądaną przestrzeń i ukryć tę mniej atrakcyjną. W tym wypadku funkcyjne(boczne), jest w stanie dodać optycznie przestrzeni. Wisząca lampa z przeźroczystą żarówką i odpowiednim kloszem lub halogeny rozproszone po suficie oświetlą każde miejsce w pomieszczeniu tak, by optycznie sprawiało więcej przestrzeni. Uwaga! Pamiętajmy, iż złym zastosowaniem światła możemy odebrać uroku eleganckiej dekoracji naściennej.Reprezentatywnym miejscem na oświetlenie jest zdecydowanie górna część nad toaletą. Jeżeli zaaranżujemy, w tym miejscu wnękę, która posłuży jako półka dekoracyjna, warto ją oświetlić również światłem dekoracyjnym, które doda delikatnej poświaty z odrobiną luksusowego looku. Lustro, z którego korzystamy każdego dnia udekorujmy penelem świetlnym w górnej jego części. Halogeny umieszczone nad prysznicem, pozwolą na przyjemną i komfortową kąpiel. Dla osób, które cenią sobie przyjazny klimat i kojące kąpiele, proponujemy światła umieszczone za mleczną szybą. Dyskretne światło, które tworzy się za mleczną szybką relaksuje i uspokaja.Luksusowemu wnętrzu elegancji i nowoczesności doda podświetlenie dekoracyjne przy oryginalnej baterii, które będzie oświetlało wodę na wybrany dowolnie kolor. Całość dopełnijmy nastrojowym oświetleniem w postaci zapachowych świeczek, miękkich ręczników oraz dekoracji na ścianie.

 
Wstecz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *