Trzy walory dobrej fototapety z tunelem

źródło: https://agatonstudio.pl

Przedstawiamy trzy najważniejsze walory fototapety z tunelem w oparciu o aranżacje firmy Agaton Studio. Każda fototapeta tunel dostępna tutaj https://agatonstudio.pl/129-fototapeta-tunel Postaraliśmy się wyizolować najważniejsze cechy, które po naklejeniu na ścianę mieszkania uwypukli fototapeta tunel.

1/ powiększa wnętrze,
2/ wprowadza równowagę stylistyczną i geometryczną,
3/ nadaje wnętrzu lekkości

Ad.1 Powiększenie optyczne wnętrza

Nawet jeżeli nasz pokój jest duży, nic nie stoi na przeszkodzie aby był troszkę większy. Optyczne powiększenie jest możliwe, a jego wykonanie do trudnych nie należy. Kilka machnięć pędzlem i już na ścianie dzielnie „prężąc muskuły” wisi fototapeta tunel z głęboką perspektywą oddalającego się horyzontu. No tak, ale horyzont można dostrzec też na innych fototapetach np. lawendowych polach Prowansji. Czym więc różni się tunel od pola lawendy? Różni się zdecydowanie zakończeniem. Koniec horyzontu na polu jest nieskończony, a w tunelu kończy się tylną ścianą – elementem, który ścina nieskończoność.

Ad.2 Równowaga geometryczna = przejrzysta stylistyka

Prosta forma tunelu: dwie boczne ściany, sufit i podłoga pomagają okiełznać stylistykę wnętrza. Dekoracyjność atrakcyjnie wzrasta, gdy wiemy na czym stoimy, co jest pod naszymi nogami i gdzie są ramy. Tunel nam to gwarantuje. Przejrzystość koncepcji dekoracyjnej sprawia, że nasz pokój otrzyma solidny fundament geometrycznej formy. Pamiętajmy jednak, że nie każdy tunel i nie w każdym kolorze będzie pasował do naszego wnętrza. Fototapeta tunel abstrakcja na pewnie nie będzie dobrze wyglądał na ścianie salonu w stylu kolonialnym. W takim salonie meble wymuszają tunele naturalne. Przykładowo tunel z kolumn choćby ten z Karlowych Warów.

Fototapeta kolumnada

Ad.3 Wyjustowane linie pionowe i poziome generują harmonijną lekkość

Dlaczego linie na fototapecie z tunelem są zauważalne? Linie! Odcinające się linie, które wykazują dużą dozę autonomii. Fototapetę z tunelem nie można pomylić z żadną inną. Każda linia w tunelu ma dużą wagę architektoniczną oraz wizualną. Linie pionowe i poziome oddają ściany, sufit, podłogę. Czasami linie są umowne. Zwłaszcza przy abstrakcjach tunelowych, gdzie ściany przenikają się ze sobą, a krzyżujące się linie podłogi i kolumn uwypuklają cienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *