Brat z siostrą w jednym pokoju.

fototapeta-perkusjaMieszkanie w bloku często jest niewygodne dla rodziców z powodu braku sypialni i dzieci, gdy muszą dzielić ze sobą pokój. W przypadku dwóch dziewczynek czy dwóch chłopców nie jest tak źle jak w przypadku mieszanego rodzeństwa… Ciągłe kłótnie, mieszanie sfery dziewczęcej z męskimi cechami… Każdy powinien mieć swój własny kąt, urządzony we własnym stylu. Taki, w którym czułby się dobrze. Jak poprawnie urządzić pokój, wiedzą Ci którzy stosują się do pewnych wskazówek.

Kolorystyka

 

 

Kolorystyka musi wyróżniać każde z potomków, jednak powinna występować również barwa, która połączy te dwojga tonacją pasującą do obydwóch charakterów. Na planie kwadratu lub prostokąta, po wydzieleniu ze stron dla poszczególnego dziecka, ściana od strony dziewczynki powinna być w kolorze fioletowym bądź różowym. Chłopięcy kolor to zieleń, która dobrze kontrastuje z ciemnym różem (możliwe jest również pomalowanie ściany na kolor niebieski,biały lub czarny). Pozostałe dwie ściany są łącznikami i mają za zadanie wpasować się w obydwa kolory jednocześnie nie być ani dziewczęcym ani chłopięcą barwą, W tym wypadku idealnie wpasowuje się tu kolor popielaty i biały.obraz-z-wieza-eiffla

 

 

Podział

 

Nie ma nic prostszego niż postawić wąską ściankę działową, która wydzieli dwie sfery przedzielając pokój wzdłuż. Idealna opcja jedynie w tedy, kiedy w pokoju jest więcej niż jedno okno, bo przecież nikt nie chce mieć ”pokojowej nory” bez światła dziennego. Elementem wyznaczającym dane terytorium może być po prostu klasyczna farba lub oryginalna fototapety na ścianę. Można dobrać motyw kwiecisty, który wpasuje się w gusta dziewczęce lub czarno-biały malunek z wieżą Eiffla przedstawioną w różowym kolorze, tzw.one colour.Dla chłopaka fototapety abstrakcyjne lub foto naklejka na szafę z motywem motoryzacyjnym z pewnością przypadnie do gustu.

 

naklejka-na-szafe-paryz

Ustawienie

 

Za pomocą mebli, można równie dobrze wyznaczyć połowy należące do konkretnej osoby. Ustawiając wzdłuż pokoju komodę, przedzielimy przestrzeń do pewnej wysokości jednak nie zablokujemy dostępu światła do drugiego pomieszczenia. Pamiętajmy, aby nie zawieszać żadnej półki ani lampki centralnie nad łóżkiem pociech, takie działanie wprowadza jedynie niepokój podczas zasypiania.

 

 

Styl

 

Sprawą oczywistą jest, iż dziewczynki mają zupełnie inne gusta niż chłopaki. Z tego

Obraz składający się z trzech elementów w sypialni
Obraz składający się z trzech elementów w sypialni

względu nie koniecznie podobać im się będą te same meble. Jeżeli chodzi o meble dla dziewczyn proponujemy białe, dla chłopaka natomiast czarne. Ten kontrast nie będzie się gryzł, a raczej dobrze komponował. Delikatne, w pastelowych kolorach dobrze dobrane dekoracje do części dziewczynki zapewnią jej przytulny i wyciszający czas. Druga część powinna być bardzo dobrze oświetlona, dodatkowo warto zainwestować w zielony dywan, który byłby kolejnym wyznacznikiem podziału oraz rozjaśnił pokój.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Brat z siostrą w jednym pokoju.”