Ekstrawagancka łazienka!

drzewamiWzbudzająca zainteresowanie łazienka to z pewnością luksusowa, zadbana, sprawiająca wrażenie sterylnej czystości, oryginalna przestrzeń. Zazwyczaj są to małe pomieszczenia, w których najważniejsze jest funkcjonalność, rozmieszczenie poszczególnych elementów, prysznica, wanny ,umywalki czy pralki. Stworzenie zadziwiającego miejsca, w którym pielęgnujemy swoje ciało, poddajemy je różnym zabiegom jest ciekawym zabiegiem. Aranżacja łazienek to jedno z trudniejszych pozycji w urządzaniu przestrzeni mieszkalnych. To główny i jeden z ważniejszych ośrodków naszego mieszkania czy domu. Wszyscy dobrze wiemy, że jest ono miejscem reprezentatywnym i pełni funkcje wizytówki w każdym domu. Należy starannie dobrać każdy element podczas dekoracji podłóg, ścian, sufitu czy wolnych przestrzeni .

Miejsce na poranny prysznic czy makijaż zazwyczaj nie cieszy się zbyt wielkim metrażem jeżeli znajduje się w bloku mieszkalnym. Standardy takich łazienek liczą kilka metrów kwadratowych. Zazwyczaj nie przekraczają 5m2. Cóż się dziwić, gdy często się  źle prezentują… właściciele, nie mają pomysłów na zorganizowanie tak małej przestrzeni. Ważnym elementem każdego lokalu jest łazienka z dużym lustrem, który optycznie ją powiększa. Wokół niego zamontować należy jak najwięcej oświetlenia.

Naklejka na drzwi w łazience. Naklejki są całkowicie wodoodporne, a zatem nie zaszkodzi im zwiększona wilgotność w pomieszczeniu.
Naklejka na drzwi w łazience. Naklejki są całkowicie wodoodporne, a zatem nie zaszkodzi im zwiększona wilgotność w pomieszczeniu.

Dodatkowo lampy ledowe warto umieścić na suficie oraz przy podłodze, na pograniczu z wanną. Podświetlona podłoga sprawi wrażenie przytulnej oraz bulwersująco oryginalnej. Odbiegająca od ogólnie przyjętych zwyczajów fototapety powiększające wnętrze (koniecznie laminowana) będzie idealnym wypełnieniem jednej z pustych ścian! Za pewne pojawia się pytanie u wielu… gdzie miejsce na szafki, gdy jedna ścianę zajmuje lustro a druga fototapeta? Jeżeli nie mamy wystarczająco miejsca w przestrzeni sięgającej do naszego pasa, fototapetę można zastąpić naklejki na drzwi wewnętrzne,również z ciekawym wzorem, który urozmaici to sterylne wnętrze. Szafki naścienne znajdą więc miejsce we wcześniejszym miejscu dla fototapety. Do małych pomieszczeń dobierajmy pralkę z otworem bębnowym po boku. Ta otwierana od góry zajmuje zbyt dużo miejsca i uniemożliwia postawienie szafki zaraz nad nią.  Pamiętajmy, by szafki były zawsze przysłonięte frontem o tym samym motywie, najlepiej by nie były zbyt głębokie-  im więcej miejsca zaoszczędzimy, tym modniejsza będzie łazienka i większa możliwość na ekscentryczne jej urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Ekstrawagancka łazienka!”