Idealne oświetlenie !

 

obraz-z-miastemPodczas aranżowania wnętrza, ekskluzywne i nowatorskie meble to nie wszystko. Wiele zależy od tego, jak prezentujemy wnętrze i jego elementy na pomocą światła. To ono w głównej mierze decyduje o naszym samopoczuciu i prezentacji całości pomieszczenia. W poniższym tekście znajdują się uwagi oraz rozwiązania dla dobrze oświetlonego salonu, kuchni, łazienki, sypialni itp.

W swoim mieszkaniu znajdziemy na pewno wiele miejsc, które nie są dobrze oświetlone.

Pierwszym zasadniczym pytaniem jest , jakie oświetlenie dobrać do przestronnego salonu?

W przypadku, kiedy chcemy uzyskać przytulny salon zakup lamp LEDowych będzie strzałem w dziesiątkę. To światło jest znacznie słabsze od zwykłych żarówek, lecz dzięki delikatnej poświacie, zużywa znacznie mniej energii. Oświetlenie to jest nie tyle energooszczędne jak i bardzo przytulne. Najczęściej sprawdza się zastosowane na podwieszanym suficie, szklanych szafkach, czy mlecznych regałach, które oglądamy za przeszklonymi drzwiami gablotki. Sposób w jaki oświetlona jest przestrzeń jest masowy.naklejka-na-drzwi-schodki Oznacza to, iż w suficie umieszczonych jest mnóstwo lampek halogenowych. Im większa przestrzeń, tym bardziej warto zadbać o jej dokładne naświetlenie.

W pokoju dzieci stosujmy lampy z mlecznymi żarówkami. W tym pomieszczeniu pociechy spędzają najwięcej czasu, a ich oczy mogą być zmęczone nadmiernym, mocnym światłem. Z kolei do czytania, przy biurku wskazane jest stosować przeźroczystych wkładów. Podczas nauki, mózg musi w pełni pracować i skupiać się w 100%. Ważne jest, by lampę ustawiać po przeciwnej stronie ręki, którą nauczyliśmy się pisać. Ciekawym i dość oryginalnym pomysłem jest zamontowanie oświetlenia w szafach i półkach najmłodszych domowników. Jest to idealna opcja dla dzieci, które obawiają się ciemności oraz dla nastolatków, którzy wieczorną porą bez zapalania głównego światła usiłują znaleźć cokolwiek w komodzie. Dodatkowa dekoracja za pomocą naklejki na szafę spowoduje, że oprócz funkcjonalności słynąć będzie również z dobrego,wizualnego pomysłu.
Projektując wnętrze domu lub mieszkania, należy pamiętać iż kolor ścian czy obraz-maska-weneckafototapety na ścianę salonu czy jadalni mają ogromny wpływ na efektywność światła i efekt końcowy jaki da nam oświetlenie. Ściany o ciemnej kolorystyce- pochłaniają dużo światła. Jasne ściany sprawiają, iż światło rozchodzi się . Koniecznie należy zwrócić uwagę na kolor oświetlenia. Przy żółtych ścianach i zastosowaniu zimnej barwy światła,tj. Niebieski efekt może wyjść nieoczekiwany(zamiast żółtych ścian, pojawią się one w lekko zielonej tonacji). W takim wypadku warto wybrać cieplejsze barwy żarówek oraz świetlówek czy ledów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Idealne oświetlenie !”