Kuchnia z salonem

Od kilku lat deweloperzy proponują mieszkania w których kuchnia jest przedłużeniem salonu. Brak ściany rozdzielającej kuchnio-salon dodaje mieszkaniu powietrza, powiększa przestrzeń, sprzyja kontaktom rodzinnym i towarzyskim. Kuchnia nie izoluje, ale zapewnia komfort wspólnego gotowania i rozrywki. Niemniej połączenie dwóch pomieszczeń o skrajnie różnym przeznaczeniu wymaga od nas szczególnej uwagi przy komponowaniu ich wyposarzenia.

Pamiętajmy o zapachach.

Produktem ubocznym przygotowywanych potraw są zapachy oraz para wodna. Jeżeli gotowanie przebiega po naszej myśli zapachy są przyjemne, ale bywają wypadki. Przypalone mleko lub gotowana kapusta mogą zepsuć atmosferę kuchni i jednocześnie zespolonego z nią salonu. Ponadto podczas gotowania generujemy parę wodną, która przy  unosić drobinki tłuszczu. Projektując kuchni-salon musimy zadbać aby salon w jak najmniejszym stopniu odczuwał sąsiedztwo kuchni. Sposobem jest zastosowanie bardzo wydajnego oraz cichego wyciągu kuchennego. Na wentylacji w kuchnio-salonie nie należy oszczędzać. Wydajność jest oczywista, a cisza … o cichych urządzeniach AGD piszemy poniżej.

Ciche dni dla AGD w kuchni.

Kuchnia połączona z salonem sprawia, że hałasy generowane przez sprzęt kuchenny będzie bezkolizyjnie słyszany w salonie. Odpoczywając wieczorem na kanapie nie chcemy słuchać głośnego bulgotu zmywarki do naczyń. Najmniej pożądany przy rozmowie z dzieckiem będzie hałas generowany przez wyciąg kuchenny. Głośna lodówka może zaskoczyć naszych gości w salonie. Ciche działanie urządzeń kuchennych jest więc niezwykle ważne.

Co na widelcu to w salonie.

Kuchnio-salon jest zdecydowanie bardziej wymagający dekoracyjnie od kuchni tradycyjnej. Połączenie sprawia, że estetyka kuchni wpływa na estetykę salonu. Salon jest miejscem gościnnym, reprezentacyjnym, świadczącym o naszym guście. Połączenie kuchni z salonem rozszerza perspektywę na oba pomieszczenia. Montując płytki w kuchni montujemy je w rzeczywistości również w salonie. Salon z płytkami na ścianie może nie budzić entuzjazmu

Pojednanie wody z sofą.

Ideałem byłyby takie fototapety do kuchni od agatonstudio.pl z motywem nawiązującym do dekoracji znajdujących się przy telewizorze. Dekoracje mogą być umocowane w całkowicie różnych stylach, jednak podobnej kolorystyce lub różnej kolorystyce, ale podobny stylu. Prawdopodobnie najlepszym zestawieniem jest popularna od jakiegoś czasu kolorystyka ONE COLOR. Tło dekoracji w jednolitym kolorze i jeden element odznaczający się kolorystycznie element. Paryż w odcieniach sepii i jedynie wieża Eiffla w odmiennej kolorystyce czerwieni, zielonego, żółtego, lila róż, pomarańczowego – jednym słowem dowolnego koloru pasującego do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 komentarzy “Kuchnia z salonem”