Ozdabianie mieszkania, a jakość życia

Niezależnie od tego czy mieszkamy w jaskini, pałacu, namiocie, zawsze staramy się upiększać nasze wnętrze. Prawdopodobnie wyczuwamy, że odpowiedni dobór dekoracji poprawia jakość naszego życia i znacząco skraca czas do spełnienia naszych marzeń. Czy to możliwe, aby nasze otoczenie prostowało ścieżkę do spełnienia marzeń? Tak! Potwierdza, to psychologia. Więcej informacji o spełnianiu marzeń poprzez dobór odpowiednich motywów zdobniczych za chwilę.

Dlaczego warto podążać naszą własną ścieżką ozdabiania.

Fototapeta Nev York z sklepu Agaton Studio

Najstarsze motywy zdobnicze ścian odkryto we Francji na terenie La Ferrassie. Były to ryty na ścianach jaskiń przedstawiające sylwetki ludzi i zwierząt. Czy były piękne? Kwestia gustu. Prawdopodobnie umieszczając je na ścianie domostwa nasi przodkowie poza warstwą estetyczną widzieli w nich pierwiastek religii oraz pragnienie powodzenia w codziennym życiu. Umieszczając na ścianie chwilę tryumfu pragnęli aby tryumf powtórzył się w przyszłości. Można uznać to za herezję, ale psychologia potwierdza, że częste myślenie o spełnieniu marzenia znacząco zwiększa szansę jego spełnienia. Jest jeden warunek. Warunek, który umieścimy w przykładowym marzeniu o wycieczce do Nowego Jorku. Ważne aby nie tyle marzyć o Nowym Jorku, ale wyobrażać sobie, że tam jesteśmy. Przechadzamy się po Manhattanie, wsiadamy do metra, idziemy ulicą, widzimy słynne żółte taksówki, most Brooklyn Bridge – afirmujemy się. Bezsprzecznie pomogą nam w afirmacji tematycznie dobrane ozdoby naszego mieszkania. Jedną z nich może być fototapeta New York oferowana przez Agaton Studio, którą prezentujemy obok.

 

 

Dlaczego nasze emocje wzmacnia tło w postaci detali zdobniczych.

Powszechnie wiadomo, że nasze otoczenie nie jest jednolitą bryłą, ale mozaiką detali składających się na obraz całości. Nasz wpływ na wygląd ulic, budynków, parków jest znacząco ograniczony i zależy od architektów, ale nasze własne mieszkanie, nasza przystań jest uwarunkowana jedynie od nas. Możemy sami zaprojektować nasz własny świat i dopasować jego wygląd do naszych potrzeb. Elementy wystroju mieszkania składające się na jego obraz jako całości można podzielić na trzy strefy. Wyposarzenie główne: meble. Tło: dywany, farby na ścianach, tapety, fototapety. Dodatki: wazoniki, obrusy, bibeloty. Wbrew pozorom najtrudniej jest dobrać detale ozdobne tła. Tło jest w głównej mierze odpowiedzialne za wygląd całości i jego kolorystyka oraz forma będzie decydować o emocjach domowników.

Fototapeta panorama miasta ze sklepu Art.widi.pl

Więcej o kolorach i emocjach na Gumowym Drzewie napisaliśmy w artykule Kolory i Światło. Tutaj skupmy się na formie zdobienia w zestawieniu indywidualnie dobranego tła do salonu. Elementy dekoracyjne tła mogą zakrywać całą ścianę: fototapeta, tapeta, farba, sztukateria, lub jej fragment: obraz, antyrama, plakat. Przemyślmy nasz wybór, ponieważ ozdoby na całą ścianę np. fototapety na ścianę zaprezentowane na wizualizacji z sklepu www.Art.widi.pl potrafią przy małym pomieszczeniu zdominować wnętrze. Dla mniejszych wnętrz lepszym rozwiązaniem będzie detal ozdobny w postaci obrazu lub plakatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *