Pofabryczny design w nowoczesnych mieszkaniach!

Loft- styl pofabrycznych przestrzeni, wypełniony surową cegłą oraz betonowymi ścianami…

fototapeta-z-samochodamiTyle pomysłów na urządzenie mieszkania ile pomieszczeń w mieszkaniu. Każdy rok przynosi nowe trendy panujące w zamkniętych przestrzeniach mieszkalnych. Jakie będą panowały w roku 2014? Jednym ze specyficznych stylów pomieszczeń stonowanych to LOFTowe wnętrza, które są  imitacją fabrycznych przestrzeni, betonowych murów czy kamienistych płyt. Zimne i oschłe wnętrza wbrew pozorom przyciągają coraz szerszą rzeszę ludzi. Wiele lat temu przeznaczony dla elity, dzisiaj śmiało wkracza na salony. Najczęściej polecane osobą zamieszkującym nowoczesne domy na obrzeżach metropolii i mieszkania zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach przy centralnych ulicach zatłoczonych miast. Loft jest pokrewny z industrialnym, w przeciwieństwie do bohemy w pomieszczeniach panuje raczej minimalizm i prostota. To rodzaj wnętrza, który charakteryzuje się ceglanymi ścianami oraz postarzanymi meblami. Przywołując zaniedbanie i skromność, białe meble oraz minimalistyczne designerskie akcenty informują, iż jest to ponadczasowy wystrój, jeden z oryginalnych i niebanalnych. Gadżety zazwyczaj wykonane są w srebrzystych, metalicznych i matowych kolorach. To, co otacza nas dookoła w lofcie, czyli ściany, przybierają zazwyczaj białe lub szare barwy. Wyłożone są również drogim stegu,fototapety-wroclaw klinkierówką bądź mniej pracochłonnymi w montażu fototapetami. Stąpać można po starych deskach, bądź też ich imitacji. Całość przybiera niesamowitą formę. Przestrzenne pomieszczenie zdaje się być idealnym rozwiązaniem dla indywidualistów lub osób ceniących wielkie wnętrza. Otwarta przestrzeń stwarza możliwość zagospodarowania mieszkania w dowolny sposób. Zazwyczaj dodatkowe elementy nie są rozstawiane w skupisku, raczej są rozproszone po wszystkich kątach, by nie sprawiać wrażenie przytulnego gniazdka.
Aby poczuć się jak we wnętrzu loftu wystarczy kilka charakterystycznych elementów, które sprawią, że mieszkanie uzyska oczekiwaną atmosferę. Najważniejszym elementem są ściany, które imitują starą klinkierówkę- ceglaną ścianę starej fabryki . Najlepszym rozwiązaniem jest  fototapeta cegła . Dobrym motywem mogą być również fototapety architektura, przedstawiająca panoramę miasta i jego architektoniczne budowle wznoszące się ku niebu, przytłaczające nisko- piętrowce.
Duże okna i wysokie sufity, to kolejny wyróżnik tego wnętrza. Dziś loftem można nazwać pofabryczne pomieszczenia o mroźnych odcieniach ścian,podłóg oraz sufitu,z-lotu-ptaka-miasto-panorama jak również domy budowane od fundamentów i utrzymywane w industrialnym charakterze oraz mieszkania starych kamienic i wieżowców ostatnich pięter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Pofabryczny design w nowoczesnych mieszkaniach!”